KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143024
nr 1514 3024
Harald Garmland
(1904-1985), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 72x83 cm
Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:57:00
9/1 20:27:35
Harald Garmland
Läs mer om Harald Garmland